Wyjątkowe Ferrari Enzo (2004) trafia na aukcję. To jedyny na świecie egzemplarz w takim kolorze

Myśląc o Ferrari Enzo z pewnością od razu w głowie pojawia Ci się auto w kolorze czerwonym. Zdecydowana większość 400 egzemplarzy była bowiem polakierowana barwą Rosso Corsa.

Było jednak trochę wyjątków i jeden z nich zostanie wkrótce wystawiony na sprzedaż. Dom aukcyjny RM Sotheby’s zlicytuje bowiem jedyny egzemplarz Ferrari Enzo polakierowany na czarny mat Nero Opaco.

Ferrari Enzo Nero Opaco
Ferrari Enzo Nero Opaco

Posiada jedyne Ferrari Enzo w takim kolorze. Wymienił wydech, bo seryjny był za cichy (wideo)

Auto zostało wyprodukowane na zamówienie rodziny królewskiej z Brunei. Obecnie na liczniku jest 5730 kilometrów przebiegu, a obecny właściciel wydał niedawno około 110 000 euro (około 520 000 zł) na wizytę w serwisie.

Dokonano kilku kosmetycznych napraw, a karoseria została pomalowana od nowa. Wymieniono też trochę elementów wnętrza, oraz szklaną pokrywę silnika.

Ferrari Enzo Nero Opaco
Ferrari Enzo Nero Opaco
Ferrari Enzo Nero Opaco
Ferrari Enzo Nero Opaco

Ferrari Enzo napędzane jest wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 6.0 litrów. Jednostka ta generuje moc 660 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 657 niutonometrów.

Swoje stare Ferrari może wymienić na 22 sztuki Enzo. “Ubezpieczyciel tylko zaciska zęby” (wideo)

Trafia to na tylną oś za pomocą skrzyni sekwencyjnej o 6 przełożeniach. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,94 sekundy, a prędkość maksymalna to 355 km/h.