Wcisnął gaz do dechy na prostej drodze. O mały włos nie skasował 963-konnego Ferrari (wideo)

Najlepiej przyspieszające samochody na świecie zazwyczaj posiadają napęd na wszystkie koła. Są też jednak takie, również bardzo mocne modele, w których producent zdecydował się na zastosowanie przekazania pełnej mocy wyłącznie na tył.

Tego typu auta wymagają od kierowcy dużo większego doświadczenia i stalowych nerwów. Potrafią natomiast zapewnić jeszcze większe emocje z prowadzenia.

Wyjechał na deszcz 1 z 499 Ferrari LaFerrari. 963 KM sprawiły, że skończył na barierkach (wideo)

Czasami jednak trafiają one w nieodpowiednie ręce, co może się skończyć w podobny sposób, jak na załączonym nagraniu wideo. Możesz na nim zobaczyć jeden z 499 egzemplarzy Ferrari LaFerrari.

Hybrydowy układ opierający się na 6.3 litrowym silniku V12 generuje moc 963 koni mechanicznych. Mamy tu napęd wyłącznie na tylną oś, więc okiełznanie takiego potencjału wymaga wprawy.

Kierowca czarnego egzemplarza z nagrania właśnie się o tym przekonał. Wciśnięcie gazu do końca, nawet na prostej drodze, bardzo mocno go zaskoczyło.

Nie spodziewał się takiej reakcji na gaz w Ferrari. 2 mln złotych wylądowało w rowie (wideo)

Na szczęście udało się opanować auto i nie uderzyć w żaden inny samochód. Byłoby szkoda, gdyby kolejny z egzemplarzy został bardzo poważnie zniszczony.

https://youtu.be/lX1jeXUdLv0