W Polsce sprzedali tylko trzy takie Hondy. Nie ma ani radia, ani klimatyzacji. “I to jest super” (wideo)

Widząc na drodze Hondę Civic Type R dziesiątej generacji w kolorze żółtym, możesz podejrzewać, że spotkałeś właśnie bardzo rzadki okaz. Takim lakierem wyróżniono bowiem specjalną wersję Limited Edition.

Na cały świat wyprodukowano 1000 egzemplarzy takiego Civica, z czego zaledwie 100 sztuk trafiło do Europy. Tylko trzech Polaków dostąpiło zaszczytu zakupu jej na naszym rynku.

Koleś kupił Hondę Civic Type R (2021) w cenie nowego Mercedesa Klasy S. Zwariował?

W takim aucie nie mamy do czynienia z podniesioną mocą silnika. Pod maską pracuje 2.0 litrowa jednostka R4 z turbosprężarką, która generuje 320 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 400 niutonometrów.

Honda Civic Type R Limited Edition jest natomiast o około 50 kilogramów lżejsza od standardowej. Osiągnięto to poprzez zamontowanie lżejszych felg BBS, usunięcie pewnych wygłuszeń, wentylacji tylnej części kabiny czy wycieraczki na klapie bagażnika.

Volkswagen Golf GTI czy Honda Civic Type-R? Dziennikarze wskazali swojego faworyta (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz z bliska jeden z europejskich egzemplarzy tego samochodu. Autor nagrania zabrał je również na odcinek niemieckiej autostrady, gdzie można pędzić „ile fabryka dała”.