W nocy najechał na S8 na nieoświetlone Renault. “Policjanci uznali winę nagrywającego” (wideo)

Jazda samochodem w nocy zazwyczaj jest bardziej niebezpieczna. Może i nie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu, ale dużo trudniej jest nam wcześniej dostrzec pewne zagrożenia.

Boleśnie przekonał się o tym autor załączonego nagrania wideo. Poruszając się trasą S8 w okolicy Rawy Mazowieckiej, brał udział w poważnie wyglądającej kolizji.

Wymuszali kolizję jadąc w martwym punkcie bez oświetlenia. Policja szuka ich ofiar (wideo)

Najechał bowiem na tył zaparkowanego z lewej strony Renault Kangoo. Kierowca kombivana nie zachował się w odpowiedni sposób i nie oznaczył miejsca, w którym popsuło mu się auto.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ukarali mandatem karnym autora nagrania. Dostał on mandat za spowodowanie kolizji.

Nie obyło się oczywiście również bez kary dla mężczyzny, który „zaparkował” swoje auto na drodze szybkiego ruchu. Według naszych informacji otrzymał on mandat w wysokości 150 złotych.

Maszyną bez oświetlenia wyjechał w nocy na drogę. “Gość nie miał szans na reakcję” (wideo)

Policjanci uznali, że autor nagrania jechał zbyt szybko i nie dostosował prędkości do warunków. Powinien jechać z taką prędkością, aby być w stanie odpowiednio wcześnie zauważyć przeszkodę.