W muzeum Ferrari wystawili auto w opłakanym stanie. To jedyny taki egzemplarz na świecie

Odwiedzając wystawę, na której prezentowane są samochody, oczekujesz że każdy z nich będzie się świecił jak świeżo po wyjechaniu ze studia detailingowego. Czasami jednak są pewne wyjątki. Jeden z nich możesz teraz podziwiać w muzeum marki Ferrari. Wystawiono tam bowiem jedyny zachowany egzemplarz modelu 365 GTB/4 Daytona Berlinetta z 1969 roku.

Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta
Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta

Co w nim takiego wyjątkowego? Jest to auto z aluminiową karoserią wykonaną przez Scaglietti. Pierwszym właścicielem tego auta był bliski przyjaciel samego Enzo Ferrari.

Później auto trafiło do Japonii, gdzie trzykrotnie zmieniało właściciela. Ostatecznie zostało „porzucone” na około 40 lat. W końcu, w roku 2017 wystawiono je na aukcję.

Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta
Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta

Klient zapłacił za zakurzony i podniszczony samochód 1 800 000 euro. Według aktualnego kursu jest to około 8 500 000 złotych. Auto nie trafiło jednak od razu do studia detailingowego.

Nowy właściciel postanowił zachować Ferrari w takim stanie, w jakim je kupił. Teraz można je podziwiać w muzeum tej marki w Maranello. Tak zaniedbane auto mocno przyciąga uwagę.