Tym Audi RS7 przegonisz każdego na autobahn. “Ponad 1000 KM robi przeciąg aż miło” (wideo)

Stając przed wyborem szybkiego i praktycznego samochodu producenci mają dla nas całkiem szeroką ofertę. Modele o oznaczeniach takich jak E63, M5 czy RS6 są nam doskonale znane.

Samochody te zapewniają moc w granicach 600 koni mechanicznych, co powinno zadowolić praktycznie każdego. Zdarzają się też jednak tacy, dla których po czasie jest to już za mało.

780 KM pod maską “starego” Audi RS6 C6 z V10. “Jest piekielnie szybkie, ale nie skręca” (wideo)

Jedną z takich osób jest właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo Audi RS7 Sportback generacji C8. Pod maską tego auta pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów.

W seryjnym wydaniu generował on 600 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów. W obecnej sytuacji mamy jednak do czynienia z dość sporym przyrostem.

Teraz, wciskając prawy pedał do końca, kierowca korzysta z mocy 1040 koni mechanicznych, oraz momentu obrotowego wynoszącego 1200 niutonometrów. Co za potwór.

Polak w Audi RS7 wleciał na niemiecką autobahn. Ruch spory, ale i tak przebił “trzy paki” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w seryjnym aucie to 3,6 sekundy. Teraz skrócił się on do 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi podobno aż 350 km/h.