To najszybszy samochód elektryczne na świecie. Nawet Bugatti Veyron nie ma z nim szans (wideo)

Osiągnięcie prędkości 300 km/h dla wielu miłośników motoryzacji jest marzeniem. Coraz więcej samochodów dostępnych na rynku jest w stanie pojechać tak szybko.

Być może pamiętasz jaki to był szok, gdy w 2005 roku zaprezentowano Bugatti Veyrona. Auto, które potrafiło wskazać na prędkościomierzu wartość 407 km/h.

Rimac Nevera
Rimac Nevera

Chciał pokazać co potrafi Rimac Nevera. Postawił go obok Lamborghini Aventadora SVJ (wideo)

Teraz Rimac, marka powiązana silnie z Bugatti, pochwaliła się swoim osiągnięciem. W pełni elektrycznym modelem Nevera udało się rozpędzić jeszcze bardziej.

1914-konny elektryk ustanowił rekord prędkości dla aut z tego typu napędem. Na niemieckim torze testowym Automotive Testing Papenburg rozpędzono się do 412 km/h.

Producent nie dokonał żadnych zmian względem aut sprzedawanych klientom. Jedynie usunął elektroniczny ogranicznik, który nie pozwala na przekroczenie prędkości 352 km/h.

Rimac Nevera
Rimac Nevera

Jest on aktywny w seryjnych autach tylko ze względu na wytrzymałość opon. Podczas próby na felgach zamontowano ogumienie Michelin Cup 2R.

Rimac zapewnia, że każdy egzemplarz jest w stanie osiągnąć 412 km/h. I tego typu próby mają być przeprowadzane na eventach dla klientów marki.

Rimac Nevera
Rimac Nevera

Poleciał Rimaciem Nevera 350 km/h przy tłumie. “Wystarczyło 20 s, żeby się rozpędzić” (wideo)

Dla przypomnienia, Rimac Nevera posiada cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1914 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 2460 niutonometrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 1,9 sekundy, a od 100 do 200 km/h 2,95 sekundy.