Tak odpala Pagani Huayra R “na zimno”. “Długo jak w Maluchu, ale aż kamerą zatrzęsło” (wideo)

Uruchamianie zimnego silnika o poranku to jeden z ulubionych momentów dla miłośników motoryzacji. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z wyjątkowym i sportowym samochodem.

Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak brzmi cold start w przypadku Pagani Huayra R. 1 z 30 egzemplarzy samochodu torowego, bez homologacji drogowej.

Pędząc 320 km/h to Pagani jest cięższe o tonę. Huayra R kosztuje 12 milionów zł netto (wideo)

Autor filmu miał okazję spotkać takie cudo w Zagrzebiu, gdzie odbyła się impreza dla posiadaczy supersamochodów. Z pewnością widziałeś już wiele materiałów z Supercar Owners Circle.

Za napęd tego Pagani odpowiada wolnossący silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje on moc 850 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 750 niutonometrów.

Niestety, producent nie pochwalił się osiągami tego modelu, aczkolwiek zapewne samochód nie należy do powolnych. Zbudowano tylko 30 egzemplarzy Huayra R i każdy z klientów musiał zapłacić około 12 000 000 złotych netto.

Nawet w swoim łóżku nie usłyszysz tak wysokich dźwięków. Pagani Huayra R w akcji (wideo)

Samo uruchamianie chwilę trwa i złośliwi powiedzą, że „kręci długo jak stary Maluch”. Kiedy już jednak 12 cylindrów obudziło się do życia, kamera aż się zatrzęsła. Co za potęga.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jiri Lahner (@jiri_lahner)