Tak może wyglądać elektryczne Porsche 718 Boxster. Trochę jeszcze na ten model poczekamy

Bardzo niedawno w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia szpiegowskie, których bohaterem jest Porsche 718 Boxster nowej generacji. Samochód ten ma posiadać napęd elektryczny.

Kiedy spotterzy uwieczniają takie zamaskowane auto, graficy komputerowi biorą się do roboty. Starają się w wirtualny sposób „zdjąć” kamuflaż i pokazać światu jak może wyglądać finalna wersja auta.

Porsche 718 Boxster i 718 Cayman Style Edition. Bogatsze wyposażenie i legendarny lakier (wideo)

Nie inaczej stało się tym razem. Oprócz kształtów nadwozia widocznych na zdjęciach szpiegowskich, wykorzystano również kilka elementów z oficjalnie zaprezentowanego Porsche Mission R Concept.

Porsche 718 Boxster EV rendering
Porsche 718 Boxster EV rendering fot. kolesa.ru

Wizja autora renderingów wydaje się być dość realna. Jak bliska jest oryginału przekonamy się dopiero za kilka lat. Debiut elektrycznego Porsche 718 odbędzie się najprawdopodobniej w drugiej połowie tej dekady.

Wcześniej, bo w 2024 roku, na rynku pojawi się elektryczne Porsche Macan. Będzie to drugi zaprojektowany od podstaw elektryk tej marki w historii.

Elektryczny Macan pędzi po torze Nurburgring. “Dla zmyły założyli końcówki wydechu” (wideo)

Po elektrycznym 718 powinniśmy się spodziewać SUV-a wielkością przewyższającego obecnie produkowane Cayenne. Wkrótce spodziewany jest również facelifting Taycana, gdzie możemy liczyć na spory przyrost mocy.