Tak ma wyglądać Audi A6 e-tron. Popularny sedan zamienia się w elektrycznego liftbacka

Nowa generacja Audi A6 jest już tuż za rogiem. W pełni elektryczny model został nam zaprezentowany już w formie koncepcyjnej i osobiście mieliśmy okazję obejrzeć go na żywo.

W sieci pojawiły się również nowe zdjęcia zamaskowanych prototypów podczas testów. Inżynierowie zamontowali w nich już produkcyjną wersję przedniego i tylnego oświetlenia.

Audi A6 e-tron Concept
Audi A6 e-tron Concept
Audi A6 e-tron Concept
Audi A6 e-tron Concept

Audi Q8 e-tron i Q8 Sportback e-tron (2022). Jest nowa nazwa i dużo większy zasięg (wideo)

Grafik komputerowy postanowił wykorzystać ten moment aby stworzyć rendering. Właśnie tak, jak na załączonych ilustracjach, ma według niego wyglądać ostatecznie nowe A6.

Audi A6 e-tron zbudowane jest na platformie PPE. W wersji koncepcyjnej dwa silniki elektryczne zapewniają moc 476 koni mechanicznych, ale jaki potencjał pojawi się finalnie – tego jeszcze nie wiemy.

Audi A6 e-tron rendering
Audi A6 e-tron rendering fot. kolesa.ru

Prąd zgromadzony w akumulatorach ma pozwolić na przejechanie nawet 700 kilometrów na jednym ładowaniu. To oczywiście również zasługa wielu rozwiązań aerodynamicznych.

Audi e-tron S Sportback. Ma aż trzy silniki, 503 KM i 973 Nm. Sprawdziliśmy jak jeździ (wideo)

Nowe Audi A6 E-Tron nie jest już sedanem, a przekształciło się w liftbacka. Niemiecki producent wprowadzi do oferty również bardziej praktyczny wariant kombi, czyli Avant.

Źródło: kolesa.ru