Tak brzmi ostatnie Audi TT RS w historii. Tylko 100 osób postawi je we własnym garażu (wideo)

Kilka modeli z grupy najmocniejszych aut w gamie Audi zostało ostatnio zaprezentowanych w wyjątkowych odmianach. Z pewnością słyszałeś już o RS3 Performance Edition, R8 GT czy TT RS Iconic Edition.

W wielu przypadkach mamy do czynienia z „pożegnalną” wersją. Niestety, kilka samochodów w wydaniu z napędem spalinowym wkrótce zniknie z oferty na zawsze.

Dostał do dyspozycji limitowane Audi R8 GT. “Z łóżka prosto do auta i na tor wyścigowy” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz Audi TT RS Iconic Edition z bliska. Samochód ten zostanie sprzedany tylko 100 klientom tej niemieckiej marki.

Takie wydanie TT RS wyróżnia się wyjątkowym pakietem aerodynamicznym z karbonu, który świetnie pasuje do lakieru Nardo Gray. Wnętrze obszyto w głównej mierze ciemną alcantarą, która rozświetlona została żółtą nicią.

Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition

Każdy z samochodów będzie posiadał oczywiście swój indywidualny numer, który znajdziesz na gałce wybieraka skrzyni biegów. Nie zastosowano natomiast żadnych zmian pod maską.

Nadal znajduje się tam turbodoładowany silnik 5-cylindrowy o pojemności 2.5 litra. Generuje on 400 koni mechanicznych oraz 480 niutonometrów, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 280 km/h.

Tak jeździ najszybszy wariant Audi RS3 w historii. Zbudują tylko 300 egzemplarzy tego auta (wideo)

Nie wiemy na ile taka specjalna wersja Audi TT RS została wycenione w Polsce. W Niemczech natomiast dostępny jest pakiet Iconic Edition, za który trzeba dopłacić 24 145 euro, czyli około 113 500 złotych.