Seryjny Bentley był dla nich zbyt mały i nudny. Limuzyna z podnoszonymi drzwiami na sprzedaż

Słysząc nazwę „Bentley” od razu w głowie kojarzy Ci się to z luksusem, prestiżem i najwyższą jakością. Są też jednak tacy, którzy uznają, że można coś zrobić jeszcze lepiej.

Jedną z takich osób jest autor widocznego na załączonych zdjęciach zmodyfikowanego egzemplarza modelu Arnage. Według niego, samochód mierzący 539 centymetrów jest zbyt mały.

Bentley Arnage Limuzyna
Bentley Arnage Limuzyna

Żadną limuzyną nie zrobisz takiego wrażenia. Za tego Rolls-Royce’a życzą sobie prawie 5 mln zł

Postanowił więc zrobić z niego „pełnoprawną limuzynę”, w której zamontował podnoszone do góry drzwi. Auto z pewnością robi wrażenie w każdym miejscu, w którym się pojawi.

W tylnej części wnętrza zamontowano cztery indywidualne fotele. Aby ułatwić zajmowanie miejsca, posiadają one specjalny mechanizm, który przysuwa fotel do wejścia.

Bentley Arnage Limuzyna
Bentley Arnage Limuzyna

Nie brakuje oczywiście takich bajerów jak minibarek, telewizor, oświetlenie nastrojowe czy podsufitka z imitacją gwiazd. Teraz możesz stać się posiadaczem tego auta.

Tak zmodyfikowany Bentley został właśnie wystawiony na sprzedaż. Auto z przebiegiem 27 000 kilometrów wyceniono na niecałe 80 000 dolarów, czyli około 365 000 złotych według aktualnego kursu.

Bentley Arnage Limuzyna
Bentley Arnage Limuzyna

Kiedy zwykły Maybach to za mało. Opancerzoną limuzynę za 6 mln zł nazywają “bunkrem” (wideo)

Pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 6.75 litra. Generuje on moc 405 koni mechanicznych oraz moment obrotowy na poziomie 835 niutonometrów. Seryjne auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy.