Rolls-Royce Phantom EWB VIII Series II z bliska. Poziom detali robi ogromne wrażenie (wideo)

Tworząc jedną z najbardziej luksusowych limuzyn na rynku trzeba dbać o najdrobniejsze szczegóły. Rolls-Royce wie na ten temat bardzo wiele i każdy kto ma styczność z ich autami to potwierdzi.

Klienci tej brytyjskiej marki płacą majątek za każdy model opuszczający fabrykę w Goodwood. Są to natomiast doskonale wydane pieniądze, na produkt najwyższej jakości.

Każdy piłkarz Arabii Saudyjskiej dostał po Rolls-Royce Phantom. “Nagroda za mecz z Argentyną”

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz z bliska nowego Rolls-Royce’a Phantoma Serii II. Auto po delikatnym faceliftingu stało się jeszcze bardziej doskonałe.

Pod maską tej limuzyny pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V12. Ma on pojemność 6.75 litra, który generuje moc 571 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w wersji EWB, czyli z przedłużonym rozstawem osi to 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Na nagraniu możesz podziwiać egzemplarz polakierowany w kolorze Midnight Sapphire z maską w satynowym srebrze. Wnętrze wykończono skórą w trzech odcieniach: Charles Blue, Navy Blue oraz Grace White. Robi wrażenie.