Przetestował VW Golfa R, którego nie kupisz w Polsce. “Jest szybszy niż deklarują” (wideo)

Mogłoby się wydawać, że Volkswagen Golf to ogólnodostępny samochód, który można kupić prawie wszędzie. Są jednak takie wersje, których nie dorwiesz w polskim salonie.

Jedną z nich jest zaprezentowany niedawno Volkswagen Golf R 20 Years Edition. Jego dostępność jest mocno ograniczona i tylko nieliczni będą w stanie go zamówić.

Volkswagen Golf R 20 Years Edition
Volkswagen Golf R 20 Years Edition

Oto najmocniejszy Volkswagen Golf w historii. Polacy muszą się nabiegać, żeby go kupić (wideo)

Volkswagena Golfa R 20 Years Edition nie da się kupić od dilera w Polsce. Klienci chętni na ten model odsyłani są do naszych sąsiadów na zachodzie.

Czym się wyróżnia? Przede wszystkim zwiększoną mocą silnika. 2.0 litrowa jednostka TSI generuje tu 333 konie mechaniczne oraz moment obrotowy wynoszący 420 niutonometrów.

Volkswagen Golf R 20 Years Edition
Volkswagen Golf R 20 Years Edition

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym przypadku 4,6 sekundy. Choć autorowi nagrania udało się osiągnąć lepszy wynik. Prędkość maksymalną ograniczono natomiast elektronicznie do 270 km/h.

Volkswagen chwali się, że jest to najszybszy „Volkswagen Golf R na Nurburgringu w historii”. Udało się bowiem uzyskać czas 7:47.31, co jest wynikiem o około 4 sekundy lepszym od podstawowego Golfa R.

Volkswagen Golf R 20 Years Edition
Volkswagen Golf R 20 Years Edition

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przejażdżkę takim autem. Dziennikarze z Niemiec mieli już okazję go przetestować. My niestety raczej nie będziemy mieli takiej okazji.

Volkswagen Golf R z pakietem Oettinger. Idąc “na całość” musisz wydać 40 tysięcy złotych (wideo)

Cena Volkswagena Golfa R 20 Years Edition startuje w Niemczech od 59 995 euro. Jest to o 7 100 euro więcej niż za standardową „eRkę”. Według aktualnego kursu przelicza się to na około 283 000 złotych.

https://youtu.be/E4mNEPw4QHw