Pomalowanie auta jednym kolorem to dla niego nuda. Ze swojego Chirona zrobił “zebrę” (wideo)

Właściciele samochodów coraz częściej decydują się na niestandardowe kolory lakieru. Producenci sami zachęcają swoich klientów do wyboru ciekawszych opcji i sami oferują coraz szerszy wachlarz możliwości.

Kupując samochód pokroju Bugatti, klient ma jeszcze większe pole do popisu. W grę nie wchodzi już tylko malowanie całego nadwozia jednym kolorem. Tutaj można całkiem mocno zaszaleć.

W Bugatti nadal mają sporo pracy z Chironem. Muszą wyprodukować jeszcze 100 egzemplarzy

Jednym ze świetnych przykładów jest egzemplarz Chirona Sport, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jakiś czas temu można go było spotkać na ulicach Paryża.

Tutaj zdecydowano się na zastosowanie dwóch odcieni niebieskiego, z których wykonano wzór nazwany Le Saphir Bleu. Robi to ogromne wrażenie, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdemu przypadnie to do gustu.

Bugatti Chiron Sport napędzany jest takim samym silnikiem jak standardowy Chiron. Mamy tu zatem poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów i mocy 1500 koni mechanicznych.

Wydał 24 mln zł na Bugatti Chirona Pur Sport. “To tylko wasza wina, że jesteście biedni” (wideo)

Auto jest nieco lżejsze od zwykłego Chirona. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 420 km/h. Koszt zakupu bazowego egzemplarza to około 12 500 000 złotych netto.