Policja próbuje wyłudzić mandat za znak STOP. “Pracuje tu od 20 lat i wiem lepiej” (wideo)

Jeśli jeszcze nie wyposażyłeś swojego samochodu w wideorejestrator, zachęcamy Cię do poczynienia takiego kroku. Przedstawiona na załączonym nagraniu wideo sytuacja powinna Cię do tego przekonać.

Dopiero co publikowaliśmy film, na którym policjant próbował niesłusznie wlepić mandat za rzekome przekroczenie prędkości. Teraz ponownie mamy do czynienia z podobną sytuacją.

Policjant chciał wyłudzić mandat za prędkość. “Nie wiedział, że kierowca ma kamerkę” (wideo)

Nie chodzi jednak o zbyt szybką jazdę, a o respektowanie znaku B-20, czyli czerwonego ośmiokąta z białym napisem „STOP”. Bezwzględnie należy się zatrzymać przed znakiem poziomym P-12 lub, w razie jej braku, w takim miejscu, które pozwala na ocenę sytuacji.

Tak też zrobił autor nagrania, ale funkcjonariusz policji stwierdził inaczej i postanowił ukarać kierowcę. Sprawa miała swój finał w sądzie, gdzie policjanci zostali „dość ostro potraktowani”.

Szeryf założył kamerkę i trąbi nawet na policję. “Niesłusznie, więc dali mu nieźle popalić” (wideo)

Podczas kontroli podobno specjalnie przedłużali pewne czynności, co poskutkowało tym, że trwała ona prawie dwie godziny. Jak możemy wyczytać w opisie nagrania, funkcjonariusze byli aroganccy i twierdzili że „wiedzą lepiej”.