“Poleciał” swoim Porsche 348 km/h na autobahn. I tak nie mógł dogonić Koenigsegga kolegi (wideo)

Niektóre fragmenty niemieckich autostrad są naprawdę wyjątkowe. Nie obowiązują na nich bowiem żadne ograniczenia prędkości maksymalnej. Każdy kierowca może na nich „pruć ile fabryka dała”.

Przyciąga to właścicieli naprawdę szybkich aut. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przejażdżkę dwóch szczęściarzy, którzy mają do dyspozycji wymarzone samochody wielu miłośników motoryzacji.

Bugatti Chiron Super Sport na autobahn. “Od 100 do 200 km/h przyspiesza w 3 sekundy” (wideo)

Pierwszy z nich ma kluczyki do Koenigsegga Agera R. Za napęd w tym aucie odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5.1 litra. Generuje on moc 1140 koni mechanicznych, która trafia wyłącznie na tylne koła.

Jego kolega ma do dyspozycji Porsche 918 Spyder, czyli jedno z aut „wielkiej trójcy”. Hybrydowy układ napędowy, oparty o działanie 4.6 litrowego V8, zapewnia łączną moc 887 koni mechanicznych.

Osiągnięcie prędkości 300 km/h nie stanowi dla tych aut żadnego problemu. Kierowcom udało się pojechać prawie 350 km/h, czyli więcej, niż oficjalnie wynosi maksymalna prędkość Porsche.

Zabrał Ferrari F12berlinetta na autobahn. “300 km/h to dla tego V12 czysta formalność” (wideo)

Jazda z taką szybkością, szczególnie w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, nie była zbyt rozsądna. Zwłaszcza, że na drodze panował dość spory ruch.

https://youtu.be/kA1hX4dqCOU