Polak w Hiszpanii chciał przykozaczyć w Porsche. “Drogę zalało, a ten jedzie. Poległ” (wideo)

Ulewne opady deszczu czasami potrafią być bardzo uciążliwe dla wszystkich. Nadmierna ilość wody może skutecznie zablokować przejazd niektórymi drogami.

Właśnie tak stało się w hiszpańskiej miejscowości Alicante, gdzie jedna z ulic została po prostu zalana. Nie brakowało jednak śmiałków, którzy próbowali tędy przejechać.

Kierowcy ochlapują ludzi przejeżdżając szybko przez rzekę. Policja wkroczyła do akcji (wideo)

Porsche Cayenne Coupe Turbo
Porsche Cayenne Coupe Turbo

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć próbę wykonaną w Porsche Cayenne Turbo Coupe na polskich rejestracjach. Niestety, nie była ona zbyt udana.

Kierowca dość mocno ruszył do przodu, co podczas przejazdu przez głęboką wodę nie jest zalecane. Niestety, po przejechaniu kilkunastu metrów auto stanęło i nie chciało już odpalić.

Pod maską tego modelu pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 550 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów momentu obrotowego.

Porsche Cayenne Coupe Turbo
Porsche Cayenne Coupe Turbo

Chciał pokonać dziką rzekę w swoim Audi A3 Sportback. “Mam Quattro, więc przejadę” (wideo)

Samochód ten, na suchym i przyczepnym asfalcie, potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi 286 km/h. W polskich salonach cennik wersji Turbo Coupe startuje od 772 000 złotych.