Pół roku temu zrobił prawko i już je stracił. “Pod wpływem narkotyków uciekał przed policją”

Zdając egzamin na prawo jazdy i odbierając swój wymarzony dokument, mamy nadzieję, że zachowamy go na jak najdłużej. Niestety, są też tacy, którzy tracą go bardzo szybko.

Jednym z przykładów może być 19-letni kierowca z Rudy Śląskiej. Nie stracił on jednak uprawnień za przekroczenie prędkości, a coś dużo gorszego.

Brawurowy pościg za 17-latkiem bez prawka. Uciekał Daewoo Matizem “ile fabryka dała”

Policjanci patrolujący jednego wieczoru ulice miasta, zauważyli trzech mężczyzn w Fiacie Panda. Kierowca włoskiego auta przyspieszył na widok radiowozu i próbował go zgubić.

Funkcjonariusze szybko go jednak dogonili i wydali sygnał do zatrzymania. 19-latek nie dał jednak tak łatwo za wygraną i rozpoczął ucieczkę, podczas której doprowadził do kolizji i próbował potrącić jednego z policjantów.

pościg chorzów policja
pościg chorzów policja

Na szczęście, po chwili udało się schwytać uciekinierów. Okazało się, że posiadali oni przy sobie narkotyki, a sam kierowca był nawet pod ich wpływem.

Z zakazem jazdy uciekał przed policją. W czasie pościgu zdążył “odwiedzić” Niemcy (wideo)

19-latek stracił od razu uprawnienia, które odebrał 6 miesięcy wcześniej. Teraz zostały mu postawione aż cztery zarzuty, za które grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: chorzow.policja.gov.pl