Podszedł pod dom z drutem jak “różdżkarz”. Kilka chwil i Mercedes Klasy C był już odpalony (wideo)

Doszliśmy niestety do takiego momentu, że paradoksalnie trudniej jest zabezpieczyć przed kradzieżą nowe niż stare auto. Elektronika, która ma nam ułatwiać życie, ułatwia je również złodziejom.

Systemy bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu to już praktycznie standard w dzisiejszych czasach. Znajdziemy to w wielu autach różnej klasy.

Ukradł żółte Ferrari F8 Spider. Nie nacieszył się nim zbyt długo, bo właściciel go nie zatankował

Przestępcy doskonale wiedzą, że przechwycenie sygnału z kluczyka nie jest dużym problemem. Obecnie dużo łatwiej im podprowadzić takie nowe auto, niż nieco starszy samochód, gdzie korzysta się z klasycznego kluczyka.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z przykładów kradzieży Mercedesa Klasy C. Widzimy jak jeden z mężczyzn chodzi pod domem z czymś przypominającym drut, a drugi w tym czasie ciągnie za klamkę.

Po chwili udaje się przedłużyć sygnał z oryginalnego pilota auta i panowie mają już pełen dostęp do samochodu. Wystarczy już tylko wsiąść za kółko i odjechać.

Gdyby nie nagranie z monitoringu, ubezpieczalnia z pewnością robiłaby problemy. No bo przecież nie widać śladów włamania, a system zarejestrował uruchomienie z oryginalnego klucza. Można więc sądzić, że doszło do próby wyłudzenia odszkodowania.

Cwaniaki w kapturach chcieli zwinąć Audi. Obok stali policjanci. “Ostro z nimi pojechali” (wideo)

Jak się przed czymś takim zabezpieczyć? Wystarczy po prostu chować kluczyki w specjalnym pudełku, które działa jak puszka Faradaya. Wtedy zapobiegniesz przechwyceniu sygnału z pilota.

@jamalkhalil505

#car #stolen #woodgreen #danger #fy #mercedes

♬ original sound – Spas Spasov