On nie ma smutnej miny wstając rano do pracy. “Objeździł” już około 800 egzemplarzy Bugatti

Każdy z nas ma w głowie swoją wymarzoną pracę. Niektórym udaje się w końcu spełnić to marzenie i dobrze zarabiać na czymś, co się naprawdę kocha.

Dla miłośników motoryzacji jednym z bardziej pożądanych zajęć byłoby testowanie samochodu. Steve Jenny, bohater artykułu, właśnie się tym zajmuje i to w jednej z ciekawszych marek.

Testy zakończone. Bugatti Centodieci warte 40 mln zł w tym roku trafią do 10 szczęśliwców

Jest on bowiem kierowcą testowym samochodów Bugatti. Obecnie zakończył proces sprawdzania 1 z 10 egzemplarzy modelu Centodieci. Pokonał nim dystans około 350 kilometrów.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Najpierw przejeżdża on standardową trasę dookoła Molsheim. Przebycie około 300 kilometrów zajmuje mu mniej więcej 5 godzin. Następnie auto trafia z powrotem do fabryki.

Tam wymienianych jest kilka komponentów, instalowane są koła, na których auto zostanie wydane klientowi i usuwane są wszelkie niedociągnięcia. Nie jest to jednak koniec testów.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Wtedy, aby być w 100 procentach pewnym, że auto jest idealne, pokonuje się dodatkowe 50 kilometrów trasy testowej. Dopiero po takiej przejażdżce auto może trafić w ręce szczęśliwego nabywcy.

Steve Jenny w swojej karierze przetestował około 800 egzemplarzy Bugatti i przejechał nimi ponad 350 000 kilometrów. Jego zadaniem jest wyłapanie najmniejszych nawet niedociągnięć i upewnienie się, że każdy egzemplarz jest perfekcyjny.

Powstanie tylko 10 egzemplarzy modelu Centodieci. Jest on hołdem dla Bugatti EB110 i stylistycznie udało się zaimplementować tam mnóstwo nawiązań.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Przejechał Bugatti 1000 km z prędkością powyżej 400 km/h. Ma najlepszą pracę na świecie (wideo)

Za napęd odpowiada poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów. Generuje on 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 380 km/h.