Niezły z niego harpagan. Trzymajmy kciuki, żeby następca Aventadora brzmiał tak dobrze (wideo)

Jednostki napędowe w układzie V12 charakteryzują się specyficznym dźwiękiem. Ich pracy raczej nie pomylimy z niczym innym i od razu będziemy wiedzieli z jakim silnikiem mamy do czynienia.

Najprawdopodobniej są to ostatnie lata, w których będziemy świadkami nowych samochodów z tego typu silnikami. Jednym z bardziej popularnych aut napędzanych V12 jest obecnie Lamborghini Aventador.

Był przerażony podczas przejażdżki. Aventador SVJ z wydechem Gintani “zrył mu baniak” (wideo)

Całkiem niedawno Włosi zakończyli jego produkcję i teraz oczekujemy na pojawienie się hybrydowego następcy. Premiera powinna się odbyć już w przyszłym roku.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jedną z bardziej atrakcyjnych odmian Avendadora. Jest to egzemplarz o oznaczeniu SVJ, co oznacza, że mamy do czynienia z mocą 770 koni mechanicznych.

Są one generowane przez wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Pozwala on na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i rozpędzenie się do 351 km/h.

Pakiet twin turbo dla Aventadora SVJ od Gintani. “Właściciel zabronił ujawniać ile ma KM” (wideo)

Najciekawszy w tym egzemplarzu jest natomiast układ wydechowy. Komplet marki Gintani dosłownie „zrywa papę z dachu”. Niejeden miłośnik motoryzacji oglądając to nagranie będzie miał ciarki na całym ciele.