Myślał, że skoro ma 700 KM w BMW to nikt nie podskoczy. Spróbował sił z Porsche 911 (wideo)

Modyfikacje silnika pozwalają właścicielom na zbudowanie naprawdę szybkiego auta, które będzie w stanie konkurować z dużo mocniejszymi samochodami. Pojedynki zupełnie różnych modeli bywają bardzo interesujące.

Jeden z takich wyścigów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Na linii startu ustawiło się BMW M140i oraz Porsche 911 Turbo S generacji 991. W seryjnej postaci oba te auta nie mają ze sobą praktycznie nic wspólnego.

Najdroższe M4 w wyścigu ze słabszym Porsche. “Procedura w BMW jest beznadziejna” (wideo)

Porsche jest seryjne i skrywa w komorze silnika 3.8 litrową jednostkę 6-cylindrową o mocy 580 koni mechanicznych. Potencjał ten trafia na wszystkie cztery koła.

BMW M140i po wyjechaniu z fabryki oferuje kierowcy moc 340 koni mechanicznych, które generowane są przez 3.0 litrowy silnik R6. Tutaj jednak mamy do czynienia z „delikatnym” przyrostem.

Właścicielowi udało się wyciągnąć z tej jednostki aż 700 koni mechanicznych. Dodatkowo, nie mamy tu napędu na cztery koła xDrive, a standardowy na tylną oś.

Bardzo zacięta walka między BMW M5 CS i Porsche. “Musiał uznać jego wyższość” (wideo)

Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek, w którym oba auta mają szansę na wygraną. Wszystko zależy natomiast od rodzaju rozpoczęcia wyścigu.