“Krzysztof” z Golfa musiał zawładnąć tunelem. “Stracił głowę jak zobaczył BMW” (wideo)

Tunele mają w sobie coś „magicznego”. Dla niektórych kierowców stają się miejscem, w którym po prostu muszą wcisnąć gaz do dechy i pokazać co potrafi ich samochód.

W sieci nie brakuje nagrań, na których osiągają oni w wydrążonych w skale fragmentach dróg olbrzymie prędkości. Jak chociażby ten kierowca Volkswagena Golfa R siódmej generacji.

Szaleniec z Fiata Tipo cisnął do końca by “dopaść” VW. Obaj mieli ponad 200 km/h w tunelu (wideo)

Egzemplarz przed faceliftingiem skrywa pod maską 2.0 litrową jednostkę TSI, która generuje 300 koni mechanicznych oraz 380 niutonometrów. Takie auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Posiada też elektroniczny ogranicznik prędkości ustawiony na 250 km/h. Najwidoczniej w egzemplarzu z nagrania został on usunięty, gdyż autorowi udało się pojechać dużo szybciej.

Mamy nadzieję, że wkrótce nie zaczną się pojawiać podobne filmy z nowo otwartego tunelu na Zakopiance. Mierzy on 2058 metrów długości i łączy miejscowości Skomielna Biała i Naprawa.

Tunel zakopianka
Tunel zakopianka fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

Grubo przesadził z prędkością Lamborghini w tunelu. “Trafił celniej niż rosyjska rakieta” (wideo)

Jest on fragmentem trasy ekspresowej S7 i znacznie skróci czas dojazdu do Zakopanego. Należy jednak pamiętać, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 100 km/h, a w całym tunelu zamontowany jest odcinkowy pomiar prędkości.