Krzysztof Hołowczyc z nowymi partnerami chce spełnić marzenie. “Rajd Dakar 2024 będzie nasz”

Udział w rajdzie Dakar to dla wielu ogromne marzenie. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu, która wymaga od zawodników potwornych umiejętności i wytrzymałości.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w Gdańsku poznaliśmy plany na najbliższy czas jednego z najbardziej znanych polskich kierowców. Mieliśmy bowiem przyjemność spotkać się z Krzysztofem Hołowczycem.

Gemballa zaprezentuje auto wzorowane Rajdem Dakar. Uterenowiona 911 ma 750 KM (wideo)

Nasz kierowca z Olsztyna znalazł nową twarz, która pomoże mu w osiągnięciu wymarzonego celu. W stanięciu na najwyższym stopniu podium na tym piekielnie trudnym rajdzie.

Krzysztof Hołowczyc Road to Dakar
Krzysztof Hołowczyc Road to Dakar fot. facebook.com/Holowczyc

Tak, Krzysztof Hołowczyc wystartuje w Rajdzie Dakar w 2024 roku. Jego nowym sponsorem są firmy ProCam, Bio-Gen oraz Bio-Lider, które zajmują się jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin, czyli biotechnologią.

Jarosław Peczka, współwłaściciel wyżej wymienionych firm, ma równie duży głód zwycięstwa co Krzysztof Hołowczyc. Między panami było widać wielką energię, determinację i chęć do zrobienia wszystkiego w jak najlepszym stylu.

Pilotem Hołka będzie Łukasz Kurzeja. Nawigowanie po pustyni to dla niego nowe wyzwanie, ale nieco wcześniej będzie oczywiście okazja aby potrenować w podobnych warunkach.

Ekipa Krzysztofa Hołowczyca ma plan pojechać w 2023 roku w Rajdowym Pucharze Świata Baja, gdzie oprócz odnoszenia zwycięstw zamierza dokładnie poznać i dopracować swój nowy samochód. Program startów nie bez przyczyny nazwano „Road to Dakar”.

Krzysztof Hołowczyc Road to Dakar
Krzysztof Hołowczyc Road to Dakar

Na temat nowej maszyny zbyt wiele jeszcze nie wiemy. Ma to być zupełnie nowe MINI Countryman T1 Plus przygotowany przez niemiecką ekipę X-Raid. Pod maską znajdzie się silnik diesla pracujący na biopaliwie.

O samej rajdówce nieco więcej dowiemy się najprawdopodobniej w grudniu. Auto nadal jest w fazie rozwoju i jeszcze nie miało swojej oficjalnej premiery.

Był również pomysł aby wystartować w Dakarze już w tym roku. Zdecydowano się jednak trochę ostudzić emocje i zrobić wszystko na spokojnie i z większą pewnością zwycięstwa.

X-Raid Mini Countryman
X-Raid Mini Countryman

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za naszego Hołka i całą jego ekipę. Będziemy śledzić jego poczynania w przyszłorocznym pucharze świata, po którym będziemy mieli pogląd na możliwości nowego teamu.

Poszedł jak kuna w agrest. Nowa hybrydowa rajdówka Toyoty nie należy do cichych (wideo)

Cel dla Krzyśka i jego zespołu jest tylko jeden, i bardzo często to podkreślano. Hołek ma zamiar stanąć na najwyższym stopniu podium w Dakarze. Żadne inne miejsce go nie interesuje. Trzymamy kciuki!