Kilkanaście minut uciekał Dacią przed policją. Wszystko przez brak zapiętych pasów (wideo)

Istnieją różne powody, przez które sąd decyduje się nałożyć na kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zazwyczaj obowiązuje on przez kilka lat.

Dla wielu osób jest to bardzo dotkliwa kara, która skutecznie utrudnia życie. Niestety, wielu z ukaranych lekceważy zakaz i mimo wszystko wsiada za kierownicę.

Brawurowy pościg za 17-latkiem bez prawka. Uciekał Daewoo Matizem “ile fabryka dała”

Kiedy taki jegomość trafia na patrol policji, zaczyna się zachowywać w niebezpieczny sposób. Pościg za 31-letnim kierowcą Dacii musieli ostatnio wszcząć funkcjonariusze z Krapkowic.

Zaczęło się dosyć „niewinnie”, gdyż policjanci zauważyli, że kierujący nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Chcieli go za to ukarać, ale ten nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Rozpoczął się więc pościg, który trwał kilkanaście minut. Policjanci nie decydowali się na bardziej agresywne działanie, gdyż zauważyli, że na fotelu pasażera siedzi dziecko. Ono również nie było odpowiednio zapięte pasami.

Ostatecznie udało się mężczyznę zatrzymać i wtedy okazało się, jaki był powód jego ucieczki. Sąd nałożył bowiem na niego 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Z zakazem jazdy uciekał przed policją. W czasie pościgu zdążył “odwiedzić” Niemcy (wideo)

Teraz, 31-letni mężczyzna ponownie będzie musiał odwiedzić salę rozpraw. Postawiono mu już cztery zarzuty, za które grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

https://youtu.be/61qogC7WtMI