Każdy piłkarz Arabii Saudyjskiej dostał po Rolls-Royce Phantom. “Nagroda za mecz z Argentyną”

Istnieją różne sposoby na motywowanie zawodników do zaprezentowania jeszcze lepszej formy podczas turnieju. Jednym z ciekawych przykładów może być sytuacja, która miała właśnie miejsce na mundialu rozgrywanym w Katarze.

Ku zaskoczeniu chyba wszystkich, reprezentacji Arabii Saudyjskiej udało się pokonać Argentynę z wynikiem 2:1. Mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw.

Robert Lewandowski wymęczony przez fanów. “A wystarczyło zamknąć dach w Bentleyu” (wideo)

Najwidoczniej bardzo mocno zdziwiło to również Księcia Arabii Saudyjskiej, Mohammeda bin Salmana Al Sauda. Postanowił on „na bogato” wynagrodzić to piłkarzom.

Rolls-Royce Phantom Series II EWB
Rolls-Royce Phantom Series II EWB

Każdy z nich otrzyma bowiem nowiutki egzemplarz Rolls-Royce’a Phantoma. Jak twierdzi książę, każda limuzyna ma być warta około 6 000 000 riali saudyjskich, co przelicza się na ponad 7 000 000 złotych.

Pod maską tego modelu pracuje oczywiście podwójnie turbodoładowany silnik V12, który ma pojemność 6.75 litra. generuje on moc 571 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Rolls-Royce Phantom Series II EWB
Rolls-Royce Phantom Series II EWB

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w „krótkiej” wersji to 5,3 sekundy, a w wariancie z przedłużonym rozstawem osi EWB – 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Piłkarze najprawdopodobniej nie wiedzieli o tym przed meczem. Wydaje nam się, że gdyby taka motywacja siedziała im w głowach jeszcze przed spotkaniem, to na tablicy zobaczylibyśmy jeszcze lepszy wynik.

Rolls-Royce Phantom Series II EWB
Rolls-Royce Phantom Series II EWB

Robert Lewandowski musi oddać kluczki od Audi RS E-Tron GT. W zamian dostanie słabszą Cuprę

Jesteśmy ciekawi jak Saudyjczycy spiszą się w swoim kolejnym spotkaniu. Tym razem ich rywalem będą Polacy. Mecz rozpocznie się w czwartek, 26 listopada, o godzinie 14:00 czasu polskiego.