Jest tylko pięć takich Pagani na świecie. Auto z numerem “4 of 5” zawitało do Katowic (wideo)

Każdy z modeli Pagani oferowany jest przez tego niewielkiego włoskiego producenta w licznych edycjach limitowanych. Jedną z nich jest Zonda Cinque, którą zaprezentowano w 2009 roku.

Jest to wariant mający być odpowiednikiem Zondy R z homologacją drogową. Włosi zbudowali tylko 5 egzemplarzy z nadwoziem coupe oraz kolejne 5 roadsterów.

Pagani Zonda Cinque Roadster
Pagani Zonda Cinque Roadster fot. LaSquadra

Polacy są najlepsi na świecie w sprzedaży Ferrari. Diler z Katowic odebrał prestiżową nagrodę

Jeden z nich pojawił się ostatnio w naszym kraju. Na kanale LaSquadra, czyli jedynego polskiego oficjalnego przedstawicielstwa marki Pagani, taki samochód wystąpił w jednym z klipów.

Jest to Pagani Zonda Cinque Roadster o numerze 4 of 5. Żółto-czarna karbonowa karoseria, o typowo włoskiej stylistyce robi kolosalne wrażenie.

Pagani Zonda Cinque Roadster
Pagani Zonda Cinque Roadster fot. LaSquadra

Za napęd tego modelu odpowiada silnik V12 o pojemności 7.3 litra. Generuje on moc 678 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 780 niutonometrów.

Cały ten potencjał trafia na tylne koła za pomocą sekwencyjnej skrzyni o sześciu przełożeniach. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i osiągnięcie prędkości 350 km/h.

Pagani Zonda Cinque Roadster
Pagani Zonda Cinque Roadster fot. LaSquadra

Zamawiając nowy egzemplarz Pagani Zonda Cinque Roadster trzeba było się liczyć z wydatkiem około 2 milionów dolarów. Według aktualnego kursu jest to około 9,5 miliona złotych.

Okazało się to świetną inwestycją, gdyż obecnie ceny tych aut poszybowały w kosmos. W 2015 roku jedno z aut wystawiono na sprzedaż za 3,5 miliona dolarów, czyli około 16,5 miliona złotych według obecnego kursu.

Pagani Zonda Cinque Roadster
Pagani Zonda Cinque Roadster fot. LaSquadra

To oficjalnie pierwsze polskie Pagani. Huayra Roadster opuściła salon w Katowicach (wideo)

Przy tak rzadkim i wyjątkowym aucie trudno o odpowiednią wycenę. Tutaj śmiało można zastosować powiedzenie, że samochód ten jest warty tyle, ile ktoś będzie w stanie za niego zapłacić.