Goście z Audi RS6 i Range Rover’a SVR chcieli się ścigać na autostradzie. “Nerwy puściły” (wideo)

Drogi publiczne w żadnym przypadku nie powinny służyć do przeprowadzania pojedynków między kierowcami. Dobrze jednak wiemy, że są też tacy, którzy mają gdzieś przepisy.

W sieci pojawia się mnóstwo nagrań z nielegalnych wyścigów, organizowanych w ruchu publicznym. Niektóre z nich przeprowadzane są w bardzo niebezpiecznym stylu.

Seryjne Audi RS6 nie wystarczyło Polakowi. Jego kombi ma 820 KM i robi 0-100 w 2,9 s (wideo)

Podobnie jak ten, który za chwilę zobaczysz. Tutaj właściciele dwóch rodzinnych samochodów postanowili sprawdzić, które auto jest szybsze.

Obok siebie na dwupasmówce stanęły: Audi RS6 Avant C8 oraz Range Rover Sport SVR. Zaletą obu jest to, że łączą w sobie ogromną praktyczność i genialne osiągi.

Ten pierwszy skrywa pod maską podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje on 600 koni mechanicznych, które trafiają na wszystkie cztery koła. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 3,6 sekundy.

Drugi wypadł niedawno z oferty i zastąpiła go nowa generacja Sporta. Model widoczny na nagraniu napędzany jest doładowanym kompresorem silnikiem V8 o pojemności 5.0 litrów.

Na cztery koła przekazywanych jest 575 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów momentu obrotowego. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w tym przypadku wynosi 4,5 sekundy.

Nowy Range Rover Sport “z pazurem”. Od razu zjechałbyś na prawy pas widząc go w lusterku

Panowie postanowili zrobić sztuczny korek na trasie. Tylko po to, aby się pościgać. W pewnym momencie jeden z uczestników ruchu nie wytrzymał i postanowił wyprzedzić Range Rovera z prawej strony. Było bardzo blisko do kontaktu.