Dostał do dyspozycji limitowane Audi R8 GT. “Z łóżka prosto do auta i na tor wyścigowy” (wideo)

Na początku października 2022 roku odbyła się premiera ostatniej spalinowej wersji Audi R8. Za jakiś czas powinniśmy być więc świadkami debiutu elektrycznego odpowiednika tego sportowego modelu.

Produkcja Audi R8 Coupe GT RWD została ograniczona do jedynie 333 egzemplarzy. Ostatnio pierwsi dziennikarze otrzymali możliwość bliższego zapoznania się z tym autem.

Oto Audi R8 Coupe GT RWD (2022). Ostatnie spalinowe R8 V10 kupią tylko 333 osoby (wideo)

Za napęd w tym modelu odpowiada wolnossący silnik V10 o pojemności 5.2 litra. Jednostka znana między innymi z Lamborghini Huracana generuje tutaj 620 koni mechanicznych oraz 565 niutonometrów momentu obrotowego.

Audi R8 Coupe GT RWD
Audi R8 Coupe GT RWD

Parametry te trafiają wyłącznie na tylną oś, więc czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Audi R8 GT ma zapewniać jak najwięcej frajdy z jazdy po zakrętach. Zaawansowana aerodynamika pozwala na robienie tego jeszcze szybciej i pewniej.

Naciesz się dźwiękiem 5.2 V10 póki możesz. W tym Audi R8 na tylną oś trafia 570 KM (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz limitowane Audi R8 w akcji. Usłyszysz jak brzmi jednostka napędowa i jakie w rzeczywistości samochód ten ma osiągi. Bardzo ciekawie musiało również wyglądać nocowanie z autem w boksie.