Busiarz nie zdzierżył, że gość jedzie środkowym pasem. Zepchnął stare Suzuki na prawo (wideo)

Niestety, nie wszyscy kierowcy doskonale wiedzą jak należy się poruszać po drogach szybkiego ruchu. Panują tam zasady, które znacznie ułatwiają jazdę.

W krajach, gdzie obowiązuje ruch prawostronny, należy korzystać jak najczęściej ze skrajnego, prawego pasa ruchu. Pozostałe wykorzystujmy tylko do manewru wyprzedzania.

Kierowca ciężarówki poszukiwany. Nawet nie zauważył, że zepchnął z drogi osobówkę (wideo)

Kierujący Suzuki Swiftem, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, wybrał się na przejażdżce po 3-pasmowej autostradzie. Tam uznał, że pojedzie sobie środkiem, bo mu tak najwidoczniej najwygodniej.

Strasznie wpieniło to kierowcę żółtego busa, który poruszał się trochę szybciej. W pewnym momencie dojechał na tylny zderzak Suzuki i nie mógł go wyprzedzić, tylko musiał wyhamować. Lewym pasem jechało bowiem inne auto.

Tego „utrudnienia” w ruchu można było uniknąć, gdyby kierujący Suzuki cały czas jechał ze swoją, nieco niższą prędkością, pasem prawym. Po chwili chyba zrozumiał swój błąd.

Nie chciał się “ciągnąć” za traktorem. Zepchnął go do rowu i spowodował dachowanie (wideo)

Gość z busa wykonał bowiem bardzo niebezpieczny manewr i postanowił po prostu „zepchnąć” Suzuki na prawo. Na szczęście nie doszło do kolizji.