BMW M8 Competition nie daje sobą pomiatać. Utarł nosa dwukrotnie droższemu coupe (wideo)

Szukając stylowego coupe z silnikiem o potężnej mocy mamy na rynku całkiem niezły wybór. Wszystko zależy od tego, jak dużo gotówki zamierzamy przeznaczyć na ten cel.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz wyścig dwóch przedstawicieli tego segmentu. Największą różnicą między nimi jest cena, która w przypadku jednego z aut jest ponad dwukrotnie wyższa.

Nawet Bentley nie wie, ile potrafi nowy Speed. “Po wjechaniu na autobahn przeżył szok” (wideo)

Pod maską Bentleya Continentala GT Speed pracuje podwójnie turbodoładowany silnik W12 o pojemności 6.0 litrów. Na cztery koła trafia moc 659 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

BMW M8 Competition xDrive napędzane jest dzięki 4.4 litrowemu silnikowi V8 z dwoma turbinami. Kierowca ma do dyspozycji 625 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów momentu obrotowego.

Niemieckie auto jest nieco „biedniej” wykończone, co daje mu przewagę niższej masy wynoszącą prawie 300 kilogramów. Powinno to więc zrekompensować „niedobór” mocy.

Drift między pachołkami to dla gościa z BMW M8 żenujący popis. “Coś nie coś potrafię” (wideo)

BMW jest również ponad dwukrotnie tańsze od swojego rywala z Wielkiej Brytanii. Zapowiada się więc naprawdę ciekawy pojedynek, na którego seans zapraszamy.