Audi S8 stanęło do walki z Porsche Panamerą Turbo S. Starcie “Szybkich i Luksusowych” (wideo)

Decydując się na zakup szybkiej limuzyny możesz przebierać w ofertach. Najwięcej tego typu modeli znajdziesz na niemieckim rynku. Dwóch przedstawicieli tego segmentu wzięło udział w wyścigu.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek limuzyny Audi oraz Porsche. Oba auta mają pod maską ten sam, 4.0 litrowy silnik V8, ale o różnej mocy.

“Upchnął” pod maską Audi RS3 655 KM. “Goście z Porsche i McLarena mają z nim problem” (wideo)

Pierwsze na linii startu pojawiło się nowe Audi S8. Kierowca ma tam do dyspozycji 571 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego. Masa tego pojazdu to 2220 kilogramów.

Jego rywalem jest Porsche Panamera Turbo S, ale w wersji bez układu hybrydowego. Oznacza to, że na wszystkie cztery koła trafia 630 koni mechanicznych oraz 820 niutonometrów. Porsche jest też o 140 kilogramów lżejsze od Audi.

Co ciekawe, wariant Turbo S jest szybszy od mocniejszego Turbo S E-Hybrid. Ten drugi ma co prawda 700 koni mechanicznych, ale jest cięższy o prawie 300 kilogramów.

Nie mogli sobie odpuścić. Audi i Porsche poszły spod świateł jak spuszczone ze smyczy (wideo)

Niezależnie od wyniku możemy stwierdzić, że oba te samochody oferują niesamowite osiągi. Jeszcze kilkanaście lat temu bez problemu dorównałyby one topowym supersamochodom.