510 KM w rodzinnym SUV-ie mu nie wystarczyło. Teraz jego X3 jest szybkie jak BMW M5 (wideo)

SUV to obecnie chyba najpopularniejszy typ samochodu na drogach. Kierowcy pokochali zwiększony prześwit, dużą praktyczność i możliwość wygodnego zajmowania miejsca w środku.

Producenci oferują te auta praktycznie we wszystkich już możliwych opcjach napędowych. Nie brakuje nawet piekielnie mocnych wariantów ze sportowym zacięciem.

BMW X3 M szybsze niż M5 CS. Przyspiesza do setki w mniej niż 3 sekundy. “Potwór!” (wideo)

Czasami jednak seryjna moc przestaje wystarczać. Wtedy właściciele szukają opcji na zwiększenie potencjału jednostki napędowej drzemiącej pod maską.

Tak też zrobił posiadacz BMW X3 widocznego na załączonym nagraniu wideo. To wariant oznaczony symbolem M z dopiskiem Competition. Oznacza to, że pod maską pracuje 3.0 litrowe R6 o mocy 510 koni mechanicznych.

A przynajmniej tak było w seryjnym wydaniu. Obecnie kierowca ma do dyspozycji aż 660 koni mechanicznych oraz 870 niutonometrów momentu obrotowego. To zasługa firmy Mosselman Turbo Systems. O brzmienie silnika dba układ Fi Exhaust.

Nie wierzył, że jego SUV może tak “pójść”. BMW X3 M spaliło gumę na wszystkich kołach (wideo)

Dzięki takiej poprawie parametrów, znacznie polepszyły się też osiągi. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h nie zajmuje już 4,1 sekundy, a zaledwie 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna to teraz 300 km/h.