26 pkt za wyprzedzanie dla kierowcy Porsche. “Wymierzeniem kary zajmie się sąd” (wideo)

Jeszcze przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania musimy się upewnić, że będziemy w stanie go wykonać w legalny sposób. Nie możemy mieć wątpliwości, czy zdążymy go zakończyć w prawidłowym miejscu.

Zapomniał o tym kierowca Porsche Macana, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Postanowił on bowiem wyprzedzić wolniej jadące pojazdy.

Gorszego miejsca na wyprzedzanie nie mogła wybrać. “Zarobiła” 1700 zł i 20 punktów (wideo)

Tuż przed nim znajdowała się jedna osobówka oraz dwie ciężarówki. Kierowca niemieckiego SUV-a wcisnął gaz do dechy i wjechał na przeciwny pas ruchu. Zrobił to przy przerywanej linii ciągłej.

Niestety, gdy zaczął dojeżdżać do drugiego TIR-a, trafił na przejście dla pieszych. Uznał jednak, że skoro już wyprzedza, to nie ma sensu hamować i wyprzedził ciężarówkę na pasach, co jest bardzo niebezpieczne.

Zrobił to wszystko na oczach policyjnego wideorejestratora. Funkcjonariusze doskonale widzieli przebieg całego manewru i oczywiście postanowili zatrzymać kierowcę Porsche.

Gęsta mgła na drodze, ale on musi wyprzedzić swoim BMW. “Zapomniał mózgu z domu” (wideo)

Oprócz nieprawidłowego wyprzedzania, kierowca przekroczył też prędkość i to aż o 42 km/h. Odstąpili jednak od ukarania go mandatem i od razu skierowali wniosek do sądu. Za wszystkie wykroczenia naliczono 26 punktów karnych.

https://youtu.be/LV7SykziPzM