1 z 149 McLarenów Elva na sprzedaż. Musisz być bogaty i lubić pomarańcz, żeby go kupić (wideo)

Każdy z nas ma swój ulubiony kolor. Niektórzy są tak mocno „zafiksowani” na jego punkcie, że kupują w tym odcieniu dosłownie wszystko co się da.

Tyczy się to również samochodów, które konfigurowane są w dość dziwny sposób. Chociażby tak, jak widoczny na załączonym materiale wideo McLaren Elva.

W tym McLarenie zapomnij o prywatności. Elva za 9 milionów złotych nie ma nawet szyb (wideo)

Nie ma co to tego cienia wątpliwości, że właściciel tego auta uwielbia pomarańczowy kolor. Dosłownie wszystko w tym egzemplarzu ma taką barwę. Zarówno na zewnątrz jak i w środku.

McLaren Elva
McLaren Elva fot. Alain Class Motors

McLaren Elva to speedster napędzany podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 4.0 litrów. Na tylną oś tego auta trafia moc 815 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Parametry te pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. Autem bez przedniej szyby możesz się rozpędzić do maksymalnej prędkości 328 km/h.

Koszt zakupu McLarena Elva to niecałe 2 miliony euro, czyli około 9 milionów złotych. Początkowo McLaren zamierzał zbudować 399 egzemplarzy tego modelu. Ostatecznie stanęło jednak na zaledwie 149 sztukach.

McLaren Elva
McLaren Elva fot. Alain Class Motors

McLaren Elva słabo się sprzedaje? Producent kombinuje jak może, oferuje dodatkową szybę

Auto widoczne na nagraniu zostało wystawione na sprzedaż. Diler życzy sobie za niego 8 950 000 dirhamów, co możemy przeliczyć na 11 milionów złotych.