Zbuduj elektrycznego Rolls-Royce’a za darmo. Poczuj się jak właściciel zamawiający swoje auto

Brytyjczycy, budujący najbardziej luksusowe samochody na świecie, pokazali właśnie swoje pierwsze w pełni elektryczne auto. Mowa oczywiście o nowym dziecku marki Rolls-Royce.

Model Spectre pojawi się na drogach dopiero pod koniec 2023 roku. Od teraz już zainteresowani klienci mogą natomiast zamawiać swoje egzemplarze. Wiąże się to oczywiście z długim procesem personalizacji.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Spectre ma 585 KM i zapewnia 520 km zasięgu (wideo)

Rolls-Royce zapewnia klientom niespotykaną swobodę w komponowaniu kolorów i materiałów, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Teraz, Ty też możesz poczuć tego namiastkę.

Na stronie internetowej producenta pojawił się bowiem konfigurator online. Każdy, przy odrobinie wolnego czasu, może zbudować wirtualnie swój wymarzony egzemplarz.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Klienci z pewnością mają jeszcze więcej możliwości podczas komponowania swojego elektrycznego Rolls-Royce’a. My natomiast, podczas konfigurowania online, również nie możemy jednak narzekać na liczbę opcji.

Nikt nam nie broni aby totalnie zaszaleć i stworzyć naprawdę szaloną kombinację kolorystyczną. Nie poniesiemy z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 585 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 900 niutonometrów. Mimo masy 2975 kilogramów, przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 4,5 sekundy.

To idealny Rolls-Royce Phantom dla wielbicieli bananów. “Kto go tak skonfigurował?!” (wideo)

Akumulatory o pojemności ponad 100 kWh mają zapewnić do 520 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Producent deklaruje bowiem średnie zużycie energii na poziomie 21,5 kWh/100 km.