Zamówił Forda GT i kazał na nim namalować logo z ulubionych butów. “Nikt takiego nie ma” (wideo)

Kupując wyjątkowy samochód, producent często daje klientowi możliwość bardzo szerokiej personalizacji. Wybór koloru lakieru, felg, czy wykończenia wnętrza to podstawa.

Zdarzają się też jednak projekty, które jeszcze bardziej spełniają zachcianki nowego właściciela. Właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo.

Ford GT LM Heritage Edition. To ostatnia okazja do zakupu tego modelu. Otrzymają ją 22 osoby

Mężczyzna, który zamówił widocznego tam Forda GT, jest wielkim fanem butów marki Nike. Postanowił to pokazać właśnie na swoim egzemplarzu supersportowego auta.

Producent zgodził się na pomalowanie karoserii w sposób przypominający ulubioną parę obuwia właściciela. Samochód ma nawiązywać do modelu Air Jordan 1 z 1985 roku.

Ford GT
Ford GT

Na białych drzwiach pojawił się wielki czarny Swoosh, czyli logo Nike, a tylne błotniki ozdobiono logotypem Air Jordan. Odpowiednie grafiki znajdują się również na masce, dachu oraz pokrywie silnika.

Nie jest to efekt oklejenia auta folią po zakupie. Samochód ten wyjechał w takiej formie prosto z fabryki. Właściciel może mieć pewność, że posiada jedynego w swoim rodzaju Forda GT.

Za napęd standardowo odpowiada tam podwójnie turbodoładowany silnik V6 EcoBoost o pojemności 3.5 litra. Generuje on moc 656 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 746 niutonometrów.

Ford GT Holman Moody Heritage Edition (2022) oficjalnie. Upamiętnia “pogrom” z LeMans 1966

Parametry te przekazywane są na tylną oś za pomocą 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 347 km/h.