Zaliczył “dzwona” swoim BMW M3 G80. Uznał to za świetną okazję do pozbycia się “bobra” (wideo)

BMW M3 generacji G80 nadal wywołuje kontrowersje wśród fanów marki. Chodzi oczywiście o kształt i rozmiar tak zwanych „nerek” w przednim zderzaku. Wielu nazywa go pieszczotliwie „bobrem”.

Autem o mocy 480 koni mechanicznych (lub 510 w wersji Competition), która trafia wyłącznie na tylne koła, łatwo stracić przyczepność. Nie każdy kierowca jest w stanie zapanować nad tym potencjałem.

BMW M340i xDrive pokazuje co potrafi. “Dobry wybór, jeśli nie przepadasz za bobrem” (wideo)

Bohater załączonego nagrania wideo miał niedawno pecha i rozbił gdzieś swoje czerwone M3 Competition. Konieczność zamówienia nowego przedniego zderzaka podsunęła mu do głowy pewien pomysł.

Żaden z tunerów nie wprowadził jeszcze do oferty elementu, który zmienia kształt nerek. Nasz bohater postanowił więc poszukać czegoś z oferty samego BMW.

BMW M3 G80
BMW M3 G80

Postanowił sprawdzić, czy zderzak i lampy z BMW Serii 2 Coupe mu przypasują. Znalazł akurat element w podobnym kolorze, więc przymiarki zakończyły się częściowym sukcesem.

Oczywiście z samym spasowaniem elementów wiąże się naprawdę sporo pracy. W życiu widywaliśmy już jednak dużo bardziej zaawansowane „modyfikacje” nadwozia, i nie zdziwilibyśmy się, gdyby i tutaj udało się to zrobić.

700-konne BMW M3 G80 polskiego youtubera skasowane. Wbiło się w barierki na A4 (wideo)

BMW M3 w wydaniu Competition posiada 3.0 litrowy silnik R6 o mocy 510 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 650 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w wersji RWD wynosi 3,9 sekundy.