Za lakier do swojego McLarena zapłacił 2.5 mln zł. “To więcej, niż za auto w podstawie” (wideo)

Jeśli grałeś kiedykolwiek w grę z serii Need For Speed, lub po prostu interesujesz się tuningiem od wielu lat, z pewnością kojarzysz lakier typu „kameleon”. Zmienia on swój kolor w zależności od kąta padania światła.

Obecnie w świecie tuningu jest to uznawane w pewnych kręgach za obciach. Nadal jednak niektórzy właściciele samochodów decydują się na tego typu modyfikację.

McLaren uczcił 70. rocznicę panowania Królowej Elżbiety II. Klienci mogą zamówić specjalny lakier

Tym razem mamy do czynienia z zupełnie seryjnym samochodem, który został pomalowany takim właśnie lakierem przez fabrykę. To McLaren 765LT Spider, którego właśnie dostarczono do salonu w celu wydania klientowi.

McLaren 765LT Spider MSO
McLaren 765LT Spider MSO

Za napęd w tym modelu odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje on 765 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy, a od 0 do 200 km/h – 7,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 330 km/h, więc mamy do czynienia z naprawdę szybkim autem.

Co jednak najciekawsze w tym samochodzie, to kwota jaką właściciel zapłacił za sam lakier. Dział MSO McLarena zażyczył sobie za niego aż 500 000 dolarów, czyli około 2 500 000 złotych.

McLaren 765LT Spider MSO
McLaren 765LT Spider MSO

Kupił auto za 1,8 mln zł i się załamał. Luźne śruby i dramatyczne spasowanie elementów (wideo)

Warto wspomnieć, że bazowy McLaren 765LT Spider to koszt około 2 000 000 złotych. Szkoda tylko, że wnętrze pozostało dość „smutne” i właściciel zdecydował się po prostu na wykończenie go czarną i szarą alcantarą.