Wyjątkowa Alfa Romeo 8C szuka właściciela. “Prawie nikt nie odważył się na taką kolorystykę”

Samochody marki Alfa Romeo nie cieszą się zbyt dużym poziomem bezawaryjności. Nie można im jednak zdecydowanie odmówić genialnej stylistyki i często świetnych właściwości jezdnych. Jednym z najbardziej pożądanych modeli tego włoskiego producenta jest 8C. Samochód ten produkowano w latach 2007-2010 i w tym czasie zbudowano go w liczbie 1000 egzemplarzy.

Alfa Romeo 8C Spider
Alfa Romeo 8C Spider fot. RM Sotheby’s

500 z nich były to wersje coupe, czyli 8C Competizione. Pozostałe to 8C Spider, czyli odmiany z otwieranym dachem. Właśnie jeden z nich szuka teraz nowego właściciela.

Jeszcze bardziej wyjątkowa jest kombinacja kolorystyczna. Pierwszy właściciel zdecydował się bowiem skonfigurować auto w lakierze Blu Celeste, do którego domówił czarno-czerwone skórzane wnętrze oraz czerwony dach.

Alfa Romeo 8C Spider
Alfa Romeo 8C Spider fot. RM Sotheby’s

Pod maską pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności 4.7 litra. Generuje on moc 450 koni mechanicznych oraz 470 niutonometrów momentu obrotowego.

Wszystko to trafia wyłącznie na tylną oś, za pomocą zautomatyzowanej skrzyni manualnej o sześciu przełożeniach. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 292 km/h.

Alfa Romeo 8C Spider
Alfa Romeo 8C Spider fot. RM Sotheby’s

Poprzedni właściciel nie nacieszył się tym jednak za bardzo. Samochód z 2010 roku został wystawiony na aukcję RM Sotheby’s z przebiegiem 828 kilometrów.

W sieci można znaleźć ogłoszenia, w których ceny wahają się mniej więcej od 1 500 000 do 2 000 000 złotych. Mamy tam jednak do czynienia z egzemplarzami o dużo wyższym przebiegu i w „bardziej klasycznej” kolorystyce. Tutaj ostateczna cena powinna zatem osiągnąć jeszcze więcej.