Wjechał na puste skrzyżowanie i mu odbiło. “To najlepiej brzmiące Porsche w historii” (wideo)

Są na świecie takie samochody, które pamiętamy przede wszystkim przez jedną z ich charakterystycznych cech. Może to być na przykład niesamowite brzmienie jednostki napędowej.

Do takich aut należy z pewnością Porsche Carrera GT. Inżynierowie naprawdę nieźle się postarali jeśli chodzi o dźwięk silnika. Potrafi on wywołać ciarki u wielu miłośników motoryzacji.

Gość w Porsche Carrera GT przyciągnął uwagę policjantów. Chcieli pooglądać jego auto (wideo)

Odpowiada za niego wolnossąca jednostka V10 o pojemności 5.7 litra. Połączono ją z 6-biegową skrzynią manualną, która przekazuje moc i moment obrotowy na tylne koła.

A jest tego całkiem sporo, gdyż kierowca ma do dyspozycji 612 koni mechanicznych oraz 590 niutonometrów. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 334 km/h.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz 1 z 1270 egzemplarzy w akcji. Nie mamy pewności, czy jest to seryjny układ wydechowy. Z pewnością nie są to natomiast fabryczne felgi.

Gość wyjechał na miasto “szkieletem” Carrery GT. “Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem” (wideo)

Właściciel zdecydował się na montaż obręczy od firmy HRE, w rozmiarze 20 i 21 cali. Tego typu modyfikacje bardzo rzadko się spotyka w przypadku tego modelu Porsche.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez HRE Performance Wheels (@hre_wheels)