W BMW M3 G80 przewiózł pasażerkę, która nie wytrzymała. “Bał się o wnętrze bawarki” (wideo)

Jednym z miejsc, w których najłatwiej poczuć emocje z szybkiej jazdy jest niemiecki tor wyścigowy Nurburgring. W sezonie co rusz organizowane są 'jazdy turystyczne’, na których może się pojawić każdy.

Za kilkanaście euro kupujesz bilet wstępu i możesz własnym autem pokonać 20-kilometrową pętlę Zielonego Piekła. Warto oczywiście zabrać ze sobą pasażerów.

Podjarał się, że w końcu otworzyli Nurburgring. Przesadził na zakręcie w swoim BMW M3 (wideo)

Trzeba jednak się upewnić, czy będą oni w stanie wytrzymać przeciążenia, których na tym torze nie brakuje. Liczne górki i zakręty mogą nieźle namieszać z naszym błędnikiem, szczególnie jeśli nie siedzimy za kierownicą.

Przekonała się o tym pasażerka zielonego BMW M3 G80, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. W pewnym momencie, tuż po fragmencie od zakrętu Aremberg, dziewczyna poczuła dyskomfort.

Przeciążenia sprawiły, że wystąpiły u niej nudności, więc kierowca musiał na chwilę zwolnić i dać jej dostęp do świeżego powietrza. Nie jest to rzadka sytuacja na Nurburgringu.

Wiosna zawitała na Nurburgring. W okolicy aż roi się od sportowych samochodów (wideo)

BMW M3 Competition G80 skrywa pod maską 3.0 litrowy motor R6. Generuje on 510 koni mechanicznych i 650 niutonometrów momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają na sprint od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.