To “stare” Audi Quattro może być mocniejsze niż Aventador. Ceny startują od 700 000 zł (wideo)

Niemiecki tor wyścigowy Nurburgring jest miejscem, w którym każdy z nas, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, może wykonać pełne okrążenie własnym autem. Jest to jeden z najbardziej wymagających tego typu obiektów na świecie.

W związku z tym, wielu producentów testuje tam swoje auta przed premierą. Od czasu do czasu w kalendarzu wydarzeń można znaleźć tak zwane „Industry Pool”. Wtedy na tor wyjeżdżają zamaskowane prototypy.

To Audi ma 650 KM, a silnik bazuje na dieslu z Volkswagena T4. Nie miał lepszego auta (wideo)

Czasami jednak można tam zobaczyć również „stare” auta. Jednym z przykładów może być Audi Sport Quattro, które jest bohaterem załączonego nagrania wideo.

To dzieło firmy LCE Performance, która na bazie starych egzemplarzy Audi Sport Quattro buduje nieco bardziej nowoczesne technologicznie auta. To tak zwane „restomody”.

W zależności od zachcianek klienta, 5-cylindrowy silnik z turbosprężarką może generować nawet 750 koni mechanicznych. Takie parametry pozwalają na naprawdę ciekawe osiągi, które zaskoczą niejednego właściciela nowego auta.

Audi Quattro powraca w elektrycznej wizji z przyszłości. Możesz stać się właścicielem za 290€

Nie jest oczywiście tanio, gdyż bazowa konwersja, z silnikiem o mocy 250 koni mechanicznych, to koszt 140 000 euro. Według obecnego kursu jest to zatem około 700 000 złotych. Za tyle jesteś w stanie kupić lekko doposażone Audi RS6.