To najbardziej niebezpieczna sytuacja na pasach. “Dlatego nie można tam wyprzedzać” (wideo)

Ustąpienie pierwszeństwa pieszemu zbliżającemu się do przejścia jest obowiązkiem każdego kierowcy. Niestety, niesie to też za sobą pewne ryzyko.

Nieświadomie możemy narazić osobę na pasach na niebezpieczeństwo. Często zdarza się tak na drogach, gdzie w jednym kierunku poprowadzonych jest kilka pasów ruchu.

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. 13-letnia poszkodowana “wydmuchała” 1,2 promila

Nieostrożni kierowcy mogą niezauważyć, że zatrzymujesz się aby przepuścić pieszego. Dochodzi wtedy do sytuacji takich ja na załączonym nagraniu wideo.

Właśnie dlatego obowiązuje zakaz wyprzedzania w tych miejscach i konieczność zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę. Niestety, nie zawsze możemy na to liczyć.

Tutaj naprawdę niewiele brakowało, aby młody chłopak na hulajnodze został potrącony. Pamiętajmy w takich miejscach o ostrożności. Skoro jedno auto się zatrzymało, nie gwarantuje nam to tego, że kolejne zrobi to samo.

Świetna reakcja kierowcy Mercedesa zapobiegła potrąceniu. “Gość sam pchał się w gips” (wideo)

Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, a samo pierwszeństwo nam jego nie gwarantuje. Tutaj oczywiście bezwzględnie wina należy do kierowcy Passata, ale pieszy również powinien być bardziej ostrożny.