TIR jadący wężykiem zaniepokoił kierowców. “Wypiłem 0,5 l, ale rano czułem się OK” (wideo)

Podczas jazdy warto obserwować zachowanie innych kierowców. Czasami uda nam się zauważyć, że któryś z nich postępuje nie do końca „normalnie”, co może sugerować, iż jest on pijany.

Właśnie takie zgłoszenie otrzymali ostatnio policjanci z czeskiej drogówki. Kierowcę TIR-a zaniepokoił styl jazdy kolegi po fachu. Funkcjonariusze od razu udali się na wyznaczony fragment autostrady.

Pościg za pijanym kierowcą TIR-a. Białoruscy policjanci rzucali w niego kamieniami (wideo)

Mężczyznę udało się zatrzymać na jednej ze stacji benzynowych. Badanie alkomatem niestety potwierdziło przypuszczenia, 46-letni obywatel Serbii wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.

Naczepa wypełniona była 17 paletami cegieł. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby kierowca tak ciężkiego zestawu pojazdów spowodował wypadek.

Zatrzymany w areszcie mężczyzna przyznał, że poprzedniego wieczora wypił 0,5 litrową butelkę wódki i około 1/3 innej butelki. Nad ranem jednak czuł się „dobrze”, więc ruszył w dalszą podróż.

We krwi ma 1.5 promila, a on wsiada za kółko. “Kierowca TIR-a uratował mu życie” (wideo)

46-latek trafił do czeskiego aresztu. Usłyszał zarzut przestępstwa zagrożenia publicznego, za co grozi mu od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Jego dalszym losem zajmie się sąd.