Tesla buduje nowe ładowarki Supercharger w Polsce. Możesz sprawić, aby stało się to szybciej

Dostępność szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych w Polsce stale rośnie. Jednak do liczby, którą możemy znaleźć chociażby w Niemczech, jeszcze nam bardzo daleko. Możesz natomiast przyczynić się do tego, aby przyspieszyć proces budowy kolejnych stacji. Na oficjalnej stronie Tesli jesteśmy w stanie głosować na miejsce, w którym mają powstać nowe ładowarki jak najszybciej.

Tesla Supercharger mapa ładowarek
Tesla Supercharger mapa ładowarek

Wystarczy założyć konto i oddać swój głos. Niestety, póki co, na terenie naszego kraju istnieje tylko jedna lokalizacja do wyboru i jest to Gdańsk. Miejsce to zyskało już prawie 1400 głosów.

Jeśli jednak jesteś z tego rejonu i korzystasz z auta elektrycznego, możesz zwiększyć szanse na szybszą budowę nowej stacji. Przyda się ona również mieszkańcom pozostałych części kraju, którzy przyjadą do Trójmiasta w odwiedziny.

Tesla Supercharger zapewnia ładowanie z maksymalną mocą do 250 kW. Bardzo możliwe, że już wkrótce również u nas zostanie wprowadzona opcja podłączenia aut innej marki niż Tesla.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger

Póki co, taki program pilotażowy dostępny jest na wybranych stacjach w innych krajach Europy. Wystarczy wtedy pobrać aplikację mobilną Tesli i tam wybrać opcję „Naładuj pojazd inny niż Tesla”.

Istnieje również szansa zasugerowania lokalizacji dla zupełnie nowej ładowarki. Jeśli więc chcesz udostępnić miejsce dla Superchargera, wystarczy wypełnić formularz, który z łatwością znajdziesz na stronie Tesli.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

W ciągu 10 lat Tesla zbudowała już ponad 35 000 stacji ładowania w 46 krajach. Prąd, którym zasilili się z nich kierowcy pozwolił na przejechanie ponad 32 miliardów kilometrów.