Tak montują ostatnią spalinową Hondę Civic Type R. “Co miesiąc 400 nowych egzemplarzy” (wideo)

Niektórzy producenci postanawiają od czasu do czasu zaprezentować swoim klientom proces budowania ich samochodów. Są tacy, którzy lubią popatrzeć w jaki sposób montowane są auta.

Tym razem takimi nagraniami pochwaliła się Honda. Głównym ich bohaterem jest najnowsze wcielenie Civica w wersji Type R. Premiera tego modelu odbyła się w lipcu 2021 roku.

Honda Civic Type R (2022) oficjalnie. Najszybsza i ostatnia taka generacja w historii marki (wideo)

11 Generacja tego modelu w wydaniu sportowym jest najpewniej ostatnim takim autem w historii. Kolejny Civic nie będzie już napędzany w taki sposób.

Honda Civic Type R 11
Honda Civic Type R 11

Pod maską 11-stki pracuje 2.0 litrowy silnik z turbosprężarką. Generuje on moc 319 koni mechanicznych i 420 niutonometrów momentu obrotowego. Jest to przekazywane na przednią oś za pomocą 6-stopniowego manuala.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak budowane są te auta. Powstają one w japońskiej miejscowości Saitama w fabryce Yorii Automobile Plant.

Honda Civic Type R (2023) pobiła rekord kółka na torze Suzuka. Premiera już wkrótce (wideo)

Fabryka ta jest w stanie wyprodukować 250 000 aut rocznie, ale oczywiście aż tylu Civiców Type R nie zostanie zbudowanych. Japończycy planują, aby z linii produkcyjnej zjeżdżało około 400 egzemplarzy miesięcznie.