Tak brzmi ciągnięte za felgę auto warte 9 mln zł. McLaren trafi na złom. “Szukam nowego” (wideo)

Huragan Ian, który przeszedł ostatnio nad Florydą, spowodował ogromne szkody. Niestety, ucierpiało również mnóstwo wyjątkowych samochodów, których nie dało się uratować.

Być może kojarzysz obrazki pokazujące zalanego wodą żółtego McLarena P1. Chwilę wcześniej dosłownie pływał on w swoim garażu tuż obok Rolls-Royce’a.

McLaren P1
McLaren P1

Huragan Ian niszczy majątek Amerykanów. Wart 9 mln zł McLaren P1 “wypłynął” z garażu (wideo)

Teraz właściciel pochwalił się nagraniem pokazującym jak auto wygląda po wszystkim. Na pierwszy rzut oka nie wyglada to bardzo źle, ale z pewnością pod karoserią zniszczeń jest mnóstwo.

Jak możemy przeczytać w opisie nagrania, samochód ma zostać zezłomowany. Kierowca lawety w dość brutalny sposób próbuje załadować auto na platformę.

Wykorzystuje do tego łańcuch zaczepiony o jedną z felg. Brzmi i wygląda to bardzo drastycznie. Przypominamy, że mamy tu do czynienia z autem wartym około 9 milionów złotych. Właściciel kupił je dosłownie tydzień przed tą tragedią.

McLaren P1
McLaren P1

McLaren P1 to hybryda typu plug-in z 3.8 litrowym silnikiem V8. Kierowca ma do dyspozycji moc 916 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Trafia to wyłącznie na tylne koła za pomocą 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,8 sekundy a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h.

McLaren P1
McLaren P1

Tak płoną miliony złotych. Super rzadki McLaren P1 GTR zaskoczył swojego właściciela (wideo)

Właściciel podobno już zaczął szukać kolejnego egzemplarza na rynku wtórnym. McLaren zbudował tylko 375 sztuk P1, więc znalezienie odpowiedniej sztuki nie będzie łatwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ernie (@lambo9286)