System autonomiczny Tesli uratował jej życie. Od razu poszła do salonu kupić drugą Teslę (wideo)

Systemy jazdy autonomicznej i półautonomicznej nie należą jeszcze do najbardziej niezawodnych. Wielokrotnie słyszałeś już zapewne o błędach, które doprowadzały do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Tym razem mamy do czynienia z czymś zupełnie odwrotnym. Działanie systemów autonomii pozwoliło na zminimalizowanie skutków wypadku, który miał miejsce na jednej z amerykańskich dróg szybkiego ruchu.

Teslą wjechał facetowi do domu przez ścianę. “Tłumaczy, że to nie on, tylko autopilot” (wideo)

Kobieta podróżowała nią w swojej Tesli Model 3. Nagle poczuła potężne uderzenie w tylny zderzak auta. Kierowca Dodge Chargera zagapił się podczas jazdy i wjechał prosto w elektryka.

Kierująca Teslą była bardzo zaskoczona i spanikowała puszczając kierownicę. Jej auto zaczęło jechać bokiem i wydawało się już, że za chwilę czołowo uderzy w betonowe barierki.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Na szczęście systemy Tesli przejęły kontrolę nad autem, skręciły kołami w odpowiednią stronę i „wyprostowały” tor jazdy Modelu 3. Gdyby nie interwencja elektroniki, Tesla zostałaby zniszczona dużo mocniej, a i obrażenia kierowcy byłyby dużo poważniejsze.

Sprawca zatrzymał się dużo dalej i nawet nie wrócił sprawdzić jak się czuje poszkodowana. Policjantom powiedział, że to ona w niego wjechała. Na szczęście w sądzie przedstawiono dowód w postaci nagrań i wszystko się wyjaśniło.

Nie wierzył w to, co właśnie zobaczył. “Przycięli komara” jadąc do pracy swoją Teslą (wideo)

Firma ubezpieczeniowa uznała szkodę całkowitą i wypłaciła kobiecie o 75 000 złotych więcej niż wartość auta w momencie zakupu. Szczęśliwa posiadaczka Tesli już zamówiła nowy egzemplarz.